Home Forums جراحی زیبایی صورت (پلاستیک) جراحی زیبایی پلک بلفاروپلاستی – جراحی زیبایی پلک

 • نویسنده
  نوشته ها
 • دکتر رضا حسامیرضا حسامی
  پزشک
  تعداد ارسال: 11
  #12637 |

  با سلام و احترام

  اینجانب دکتر رضا حسامی فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی هستم و مطالبی در مورد جراحی زیبایی پلک – بلفاروپلاستی برای شما عزیزان قرار می دهم

  پاسخ به پرسشهای شما در زمینه جراحی زیبایی پلک را در این تاپیک ، پاسخ می دهم

  با تشکر

  علائم افتادگی و پف پلک (بلفاروپلاستی)

  علایم پیری در پلک بالایی
  پیری موجب تغییراتی در اطراف چشم میگردد مانند تغییرات در حجم حدقه چشم، افتادگی پوست پلک فوقانی، تغییرات محل قرار گرفتن چربی های پلک فوقانی، افتادگی ابرو.

  علایم پیری در پلک پایینی
  تغییراتی که بدنبال افزایش سن در پلک تحتانی رخ میدهند عبارتنداز تغییر محل چربیهای پلک تحتنای، افزایش و چروک خوردن پوست پلک تحتانی، جابجایی گوشه چشم به پایین.

  بلفاروپلاستی چه می کند؟
  در بلفاروپلاستی، اقداماتی جهت بازگرداندن زیبایی پلک و چشمها صورت میگیرد تا با انجام مجموعه اقدامات فوق، زیبایی و جوانی به چهره افراد بازگردد. اقداماتی ماندد برداشتن پوست اضافی، برداشتن یا جابجایی چربیهای اطراف چشم، جابجایی گوشه خارجی چشم (کانتوس) به محلی بالاتر و لیفت ابرو، در بیمارانی که بدرستی انتخاب گردند موجب زیباتر شدن صورت بیماران میگردند.

  چه کسی کاندید بلفاروپلاستی است؟
  در افرادی که نازیبایی اطراف چشم را دارند، حتی اگر سن بالا نیز نداشته باشند، ممکن است با اعمال جراحی یا اقدامات غیرجراحی زیبایی بیشتری در صورت پیدا کنند. در افرادی که ابروها پایین تر از حد طبیعی ست، با لیفت ابرو چهره زیباتر پیدا میکنند درحالیکه در بیماران با پوست شل و زیادی در پلک فوقانی یا تحتانی، یا تورم زیر یا بالای چشم، یا افتادگی پلک فوقانی با بلفاروپلاستی ظاهری زیباتر پیدا میکنند. گاهی در برخی از بیماران گودی زیر چشم وجود دارد که با تزریق چربی یا فیلر یا بلفاروپلاستی پلک تحتانی زیباتر میگردند.

  بهبود بعد از بلفاروپلاستی
  براساس اینکه افراد کاندید بلفاروپلاستی چه اقداماتی نیاز داشته باشند، بهبودی بعداز بلفاروپلاستی سیر متفاوتی خواهد داشت. بطورکلی، بهبودی پلک فوقانی از پلک تحتانی سریعتر حاصل میگردد، درصورت نیاز به لیفت گونه که ممکن است بصورت محدود با بلفاروپلاستی پلک تحتانی انجام گردد، بهبودی دیرتر پدیدار میگردد. در روزهای اول تورم پلکها طبیعی میباشد و به مرور در عرض ۱۰ روز تا حداکثر ۲۰ روز تورم فوق بهبود پیدا میکند. اغلب خط بخیه در روزهای اول مشخص میباشد ولیکن در سیر بهبودی محل عمل جراحی، در عرض چندماه بطور کامل محو میگردد و مشخص نمیباشد.

  مسائلی که باید در بلفاروپلاستی درنظر گرفت
  در بسیاری از افراد بلفاروپلاستی به تنهایی موجب ایجاد ظاهر زیبا برای شما نمیگردد، در برخی افراد پوست اضافی پلک فوقانی، به علت افتادگی ابرو میباشد و عمل بلفاروپلاستی در بیماران فوق به تنهایی با جابجایی به سمت پایین بیشتر ابرو همراه خواهد بود. در بیماران فوق گاهی با انجام لیفت ابرو به تنهایی، موجب نتایج زیبایی مطلوب میگردد، و در برخی از بیماران لیفت ابرو و بلفاروپلاستی پلک فوقانی هردو برای حصول نتایج مطلوب مورد نیاز میباشد.

  ملاحظات قبل از عمل جراحی
  استفاده از داروهای رقیق کننده خون بایستی قبل از عمل محدود شود و در بیماران فوق بایستی چند روز قبل از عمل داروهای فوق قطع گردند.

  دربرخی از بیماران که چربیهای زیرچشم بسیار برجسته دارند یا چین زیر چشم تا وسط گونه امتداد پیدا کرده است، احتمالا بلفاروپلاستی به تنهایی بهبود مشکلات فوق نمیگردد، مشاوره با جراح قبل از عمل بسیار کمک کننده خواهد بود.
  در برخی از بیماران با چشمهای برجسته یا امکان انجام بلفاروپلاستی مقدور نیست یا با احتیاط بایستی بلفاروپلاستی انجام بگیرد.
  در برخی از بیماران با گونه های صاف، ممکن است همراه با بلفاروپلاستی از اگمنت گونه با فیلر، چربی یا پروتز سود ببرند.

  آیا در بیماران با سابقه کلویید ( گوشت اضافه در محلهای زخم شدگی) امکان انجام بلفاروپلاستی وجود دارد؟
  در بیمارانی که سابقه کلویید داشته اند، درهر محلی از بدن مستعد تشکیل کلویید میباشند ولیکن بایستی درنظر داشت از معدود محلهایی که امکان تشکیل کلویید وجود ندارد، پوست پلک میباشد. در بیماران فوق، میتوان با احتیاط عمل جراحی بلفاروپلاستی را انجام داد.

  برداشتن پوست اضافی در بلفاروپلاستی
  با افزایش سن، پوست زیادتر از اندازه و چروکیده در پلک تحتانی و فوقانی ایجاد میگردد. این پوست اضافی را میتوان با روشهای جراحی برداشت تا ظاهری جوانتر نمایان گردد. البته بایستی درنظر داشت که گاهی ظاهر با پوست اضافی در پلک فوقانی به علت افتادگی ابرو میباشد که با درمحل مناسب قرار گرفتن ابرو، گاهی نیاز به برداشتن پوست پلک فوقانی نمیباشد یا به مقدار کمتری بایستی پوست اضافی را برداشت.

  حذف چربی اضافی در بلفاروپلاستی
  در برخی از افراد چربیهای زیر پلک بیش از حد نمایان میباشد که گاهی در برخی از موارد حتی باوجود سن نسبتا کم هم این حالت وجود دارد. این ظاهر نمایان چربیها را با روشهای گوناگون میتوان درمان کرد. در پلک فوقانی اغلب با برداشتن چربیها میتوان ظاهر مناسبتری بدست آورد. در پلک تحتانی گاهی چربیهای فوق برداشته میشود، گاهی نیز با جابجایی محل آنها، میتوان ظاهر شاداب و جوانتری را بدست آورد.

  برش بلفاروپلاستی پلک بالایی
  برش پوستی برای بلفاروپلاستی پلک فوقانی در فاصله ۵-۷ میلیمتر از لبه پلک میباشد، که لبه داخلی آن فراتر از کانتوس داخلی نمیرود و لبه خترجی آن فراتر از لبه خارجب ابرو نمیرود.
  برش فوق بعداز بهبودی کامل زخم، غیرقابل رویت خواهد بود و تنها دربرخی بیماران از نزدیک قابل تشخیص خواهد بود

  برش بلفاروپلاستی پلک پایین
  برش برای بلفاروپلاستی پلک تحتانی، گاهی از طریق ملتحمه پلک تحتانی میباشد که با این برش نمیتوان پوست اضافی را برداشت و فقط میتوان چربی اضافی را برداشت. اغلب چشم پزشکان اوکولوپلاستیک از برش فوق استفاده میکنند.
  اغلب جراحان پلاستیک از برش درست زیر لبه پلک تحتانی استفاده میکنند. با استفاده از برش فوق میتوان چربی اضافی را برداشت یا محل آنرا جابجا کرد و پوست اضافی را برداشت.
  درهرصورت اغلب اسکاری از محل بلفاروپلاستی فوقانی و تحتانی نمایان نخواهد بود

  پیگیری بعد از بلفاروپلاستی
  ترمیم محل بازشدگی پوست با نخهای قابل جذب و یا غیرقابل جذب میباشد. اگر از نخهای غیرقابل جذب استفاده گردد، بایستی تا حداکثر یک هفته بعداز عمل بخیه ها کشیده شود.

 • Parastoo1parastoo1
  مشارکت کننده
  تعداد ارسال: 1

  سلام اقای دکتر

  خسته نباشید.من دختری بیست و شش ساله هستم اما ابروهایی افتاده دارم همراه با پلکهای افتاده…و چشمانی که خیلی خسته و غمناک ب نظر میرسند…میخوام جراحی انجام بدم اما راستش کمی ازبیهوشی میترسم و اینکه  مثل خیلی از عملها که عوارض غیر قابل جبرانی برجا میذارن میتونه عوارض غیر قابل جبران داشته باشه؟؟؟

  ب نظر شما برای من جراحی پلک همزمان با لیفت ابرو مطلوبتره یا لیفت ابرو و بزرگ کردن چشمها؟؟؟؟

  چون میخوام  چشمام کمی کشیده بشه و چهرم شاد ب نظر برسه.راستش خیلی تو روحیم تاثیر بد گذاشته و دلم میخواد خیلی زود جراحی کنم.

  اخرین سوالم اینه که ممکنه بدون بیهوشی این عملو انجام داد؟؟؟

 • دکتر رضا حسامیرضا حسامی
  پزشک
  تعداد ارسال: 11

  سلام

  انتخاب بیمار برای بلفاروپلاستی و لیفت ابرو براساس معاینه بالینی و بررسی قرارگرفتن ابروها در محل مناسب است. درصورتیکه ابروهای شما پایینتر از حد معمول باشند، بهترین نتایج زیبایی با لیفت ابرو با یا بدون بلفاروپلاستی حاصل میگردد.

  اکثر اعمال جراحی اطراف چشم بدون بیهوشی کامل عمومی امکانپذیر است.

شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد تارنما شوید.