Home Forums اعمال زیبایی صورت (پلاستیک) جوانسازی گردن جوانسازی گردن – لیفت و کشیدن پوست گردن برای جوان سازی و زیبایی گردن

نمایش 9 پاسخ رشته ها
  • نویسنده
      رضا حسامی
      تماشاگر

با سلام و احترام

اینجانب دکتر رضا حسامی فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی هستم و مطالبی در مورد جوانسازی گردن برای شما عزیزان قرار می دهم

پاسخ به پرسشهای شما در زمینه جوانسازی گردن را در این تاپیک ، پاسخ می دهم

با تشکر

جوانسازی گردن

با افزایش سن، تغییراتی که ناشی از اثرات مسن شدن پوست، بافت زیرجلدی، عضلات و استخوان میباشد نه تنها در صورت، در گردن نیز رخ میدهد.
      در برخی بیماران این تغییرات در برخی نواحی شدیدتر می باشد یا در سنین کمتری رخ میدهد و موجب میشود که بیمار به جوانسازی گردن زودتر از جوانسازی صورت نیاز داشته باشد، گرچه که اغلب جوانسازی پیشانی، صورت و گردن همزمان با هم صورت میگیرد.
      روشهای گوناگونی جهت جوانسازی صورت وجود دارد، مانند لیزر، تزریق فیلرها، هایفو و جراحی که درهر بیماری متناسب با شرایط بیمار و انتظارات بیمار، هریک از روشهای فوق با نظر جراح انتخاب میگردد.

گردن زیبا

معیارهای گوناگونی جهت گردن زیبا تعریف شده است مانند:
      زاویه بین گردن و چانه ۱۰۵-۱۲۰ درجه
      محدوده تحتانی فک بصورت مشخص
      غضروف تیرویید بصورت مختصر قابل رویت باشد
      محدوده قدامی عضله استرنوکلیدوماستویید بصورت مختصر قابل رویت باشد
      با افزایش سن علاوه بر تغییر کیفیت پوست گردن، چینهای افقی و عمودی، شل شدن پوست، تجمع چربی در محلهای زیرپوست و زیر عضله پلاتیسما و ایجاد غبغب، حاده شدن زاویه بین گردن و چانه نیز رخ میدهد

عمل لیفت گردن

اعمال جراحی جوانسازی گردن یا لیفت گردن اغلب همزمان با لیفت صورت انجام میگیرد ولیکن گاهی نیز بصورت مستقل انجام میگیرد.
      روشهایی که طی اعمال فوق جهت جوانسازی صورت بکار میروند عبارتند از:
      برداشتن چربی زیرپوست (سطحی) و زیر پلاتیسما (عضله سطحی گردن) با روشهای گوناگون
      اصلاح قرارگیری عضله پلاتیسما
      اصلاح افتادگی غده بزاقی تحت فکی
      اصلاح چانه با پروتز ویا ژنیوپلاستی

روشهای جراحی جوانسازی گردن

برداشتن چربی زیرجلدی به روش باز ویا با استفاده از ساکشن، لیزرلیپولیز، لیپوماتیک یا …
      برداشتن چربی زیر عضله پلاتیسما بصورت جراحی باز
      ترمیم و اصلاح قرارگیری عضله پلاتیسما با استفاده از برش زیر چانه در خط وسط ویا برشهای پشت گوش
      برداشتن پوست اضافی گردن (توضیخ اینکه اغلب پوست اضافی در گردن وجود ندارد و با اصلاح قرارگرفتن عضله پلاتیسما، یا نیازی به برداشتن پوست اضافی وجود ندارد ویا پوست اضافی کمی برای برداشتن در گردن وجود دارد
      در تمامی بیماران کاندید عمل لیفت گردن تمامی اعمال فوق نیاز نمیباشد و جراح با استفاده از تجربه و یافته های حین جراحی تصمیم به انجام هریک از اقدامات قوث را میگیرد

محلهای برش جراحی در لیفت گردن

درصورتیکه تنها نیاز به برداشتن چربی زیرجلدی باشد، میتوان بدون هیچ برشی و تنها با چند سوراخ کوچک با استفاده از ساکشن، لیپوماتیک، لیزرلیپولیز و… عمل جراحی پلاستیک گردن را انجام داد در غیر ایتصورت نیاز به برشهای پشت گوش و در اغلب موارد برش زیر چانه میباشد و بدون برشهای فوق عمل جراحی لیفت گردن بصورت کامل صورت نخواهد پذیرفت

لیفت گردن با نخ

در رفرانسهای ما توصیه بهش نشده و یک مقاله ای که ماه قبل چاپ شده گفته که تا کنون بجز دو مقاله که آنهم با حمایت مالی شرکتهای تولید کننده نخها بوده، هیچ مقاله ای ثابت نکرده اثرات مفید داره

هزینه جوانسازی گردن

در هر بیماری با توجه به اقداماتی که لازم دارند، هزینه های متفاوتی دریافت خواهد شد

عوارض عملهای جراحی جوانسازی گردن

تجمع مایع، خون یا بزاق بعداز عمل در زیر پوست. با اطلاع به موقع از تجمع خون در زیرپوست (هماتوم) و تخلیه به موقع آن هیچگونه اتفاق غیرقابل قبولی رخ نخواهد داد.
      آسیب به عصب صورتی که اغلب نیاز به اقدام خاصی ندارد و به مرور زمان بهبود نسبی میابد.
      نامنظمی در زیرجلد که اغلب با جراحی های بعدی بهبود میابد.

ملاحظات بعداز عمل جوانسازی گردن

درن ها اغلب در روز بعداز عمل کشیده میشوند مگر آنکه ترشحات آنها زیاد باشد.
      از بلند کردن اجسام سنگین بایستی خودداری نمود. خم کردن گردن موجب اختلال بازگشت وریدی خواهد شد و از گذاشتن بالشت در زیر سر بایستی اجتناب کرد
      جهت کاهش درد بایستی تنها ضد دردهای تجویز شده توسط جراح را استفاده کرد زیرا برخی ضددردها (مانند بروفن) موجب افزایش احتمال خونریزی بعداز عمل خواهند شد.
      داروهای ضدانعقادی را بایستی تا یک هفته بعداز عمل قطع کرد.

لیفت گردن چه کارهایی انجام نمیدهد؟

لیفت گردن فرم کلی گردن شما را عوض نمیکند. با این عمل ( مانند تمام اعمال جراحی پلاستیک) پروسه پیری متوقف نمیشود.
      لیفت گردن تنها با عمل جراحی امکان پذیر است و اقدامات جوانسازی غیرجراحی گردن تنها میتوانند نیاز به لیفت گردن را کمی به تأخیر اندازند و جایگزین لیفت گردن نمیباشند

مراقبتهای بعداز عمل جوانسازی گردن

در دوران بعداز عمل بانداژ نرم الاستیک بایستی بسته شود. در روز اول بعداز عمل شما درن جهت تخلیه مایعات تجمع یافته در زیرجلد خواهید داشت که اغلب در روز اول یا دوم بعداز جراحی برداشته می شود. در هنگام استراحت سر شما بایستی بالا قرار گیرد. از خم کردن سر اجتناب کنید و حتی المقدور زیر سر بالشت قرار ندهید.
      از بکار بردن پک یخ به علت احتمال آسیب به پوست لیفت شده بایستی اجتناب کرد.

شماره تماس مشاوره و نوبت دهی : ۰۹۱۲۳۸۴۰۶۴۱

• این موضوع 5 سال، 11 ماه پیش توسط admin اصلاح شده است.
      • این موضوع 5 سال، 9 ماه پیش توسط admin اصلاح شده است.
      • این موضوع 5 سال، 5 ماه پیش توسط admin اصلاح شده است.
      • این موضوع 4 سال، 4 ماه پیش توسط admin اصلاح شده است.
      sabor
      مشارکت کننده

با سلام
      من خانمی هستم ۶۰ ساله قد ۱۵۴ وزن ۵۳ ساکن بلژیک هستم مایل جهت عمل لیفت صورت و لیفت گردن و تزریق چربی خدمت شما به ایران بیابم
      در صورت امکان بفرمایید که به چند روز وقت نیاز دارم چون باید مرخصی بگیرم

رضا حسامی
        تماشاگر

سلام

درصورت عدم وجود مشکل خاص طبی و یا قلبی، جهت انجام اقدامات قبل از عمل شامل فتوگرافی پزشکی و مشاوره قلبی نیاز به مراجعه ۳ روز قبل از عمل و نیز بعداز انجام عمل جراحی نیاز به ۷ تا ۱۰ روز استراحت دارید.

soheila
      مشارکت کننده

من در سوئد زندگی میکنم و قصد عمل بینی , لیفت صورت و گردن را دارم، خواستم بدونم ایا همزمان با جراحی بینی میشه لیفت رو هم انجام بدهم ؟ چون من هر ٢ عمل رو میخواهم انجام بدم و اگر با یه سفر من انجام بشه بهتره

در ضمن من ۵۰ سال دارم و سابقه هیچ بیماری خاصی ندارم ممنون میشم به سوالاتم پاسخ بدین با تشکر از شما دکتر گرامی

رضا حسامی
        تماشاگر

سلام

در هر بیماری متفاوت میباشد، در برخی از بیماران امکان عمل جراحی همزمان وجود دارد ولی در بعضی از بیمارانی که نیاز به عمل جراحی با زمان طولانی میباشد، انجام همزمان اعمال جراحی فوق امکانپذیر نمیباشد. با معاینه و بررسی فتوگرافیهای شما، دقیق تر امکان پاسخگویی خواهد بود.

shalaaa
      مشارکت کننده

سلام جناب دکتر ۵۷ ساله هستم میخوام لیف صورت و گردن برام انجام بشه
      هزینه لیفت صورت و گردن چقدر میشه ؟

رضا حسامی
        تماشاگر

سلام

جراحی جوانسازی گردن و صورت شامل طیف گوناگونی از اعمال جراحی میشوند که با مشاوره با جراح پلاستیک میتوانید از آنها مطلع شوید. براساس نوع عمل جراحی مورد نظر همچنین سانتری که در آن  عمل جراحی انجام میشود، هزینه های فوق متفاوت خواهد بود و تمامی هزینه ها براساس ضوابط وزارت بهداشت و درمان از بیماران اخذ میگردد.

maryam-maleki
      مشارکت کننده

سلام آقای دکتر

من ۵۰ سالم هست و میخوام جوانسازی گردن داشته باشم ولی پس از مشاوره با چند پزشک ، برخی گفتند با تزریق بوتاکس یا  لیزر فرکشنال c02 قابل اصلاح است و برخی لیفت گردن رو پیشنهاد کردند ، می خواستم بدونم در چه حالتی باید لیفت گردن انجام داد که با بوتاکس نتوان جوانسازی گردن را انجام داد

با تشکر

رضا حسامی
        تماشاگر

سلام

روشهای گوناگونی جهت جوانسازی گردن هست. میتوان در مراحل اولیه از لیزر یا بوتاکس استفاده کرد و درصورت عدم پاسخ جراحی انجام داد، ولیکن گاهی اوقات جوانسازی گردن بدون انجام جراحی مقدور نخواهد بود. براساس میزان تغییرات گردن شما به علت افزایش سن، تمایلات شما جهت نوع درمان و تواناییهای پزشک شما درمانهای متفاوتی به شما پیشنهاد خواهد گردید.

doriii
      مشارکت کننده

سلام

می‌خواستم بپرسم دکتر امکان عمل جراحی لیفت گردن + ابدمینپلاستی و لیپو ساکشن باهم هست؟

من در ایران زندگی‌ نمیکنم و برام مقدور نیست زیاد تهران بمونم.

مرسی‌ از پاسخ گویی

رضا حسامی
        تماشاگر

سلام

بطور کلی انجام اعمال جراحی فوق بطور همزمان امکان پذیر میباشد ولیکن گاهی به علت طولانی شدن زمان عمل جراحی، جهت کاهش عوارض عمل، جراح اجبارا اعمال جراحی فوق را جداگانه انجام میدهد.

aliii
      مشارکت کننده

سلام دکتر میخواستم ازتون راجب به کلوئیدی که بهد از جراحی برایم ایجاد شده در ناحیه گردن سوال کنم که آیا بعد از جراحی پلاستیک و برداشتنش توسط جراح پلاستیک نیز امکان بازگشت آن میباشد یا خیر،حدود ٧ماه است که من تحت نظر متخصص پوست و مو هستم ایشون با انجام دادن چندین مرحله فریز و نیز تزریق کورتون برایم نتیجه ای نداشت و شاهد برگشت دوباره کلوئید بودم باتوجه به اینکه واقعا برایم مشکل بزرگو دردناکی شده پیشنهاد شما را با کمال میل و اشتیاق میشنوم

رضا حسامی
        تماشاگر

سلام

Excessive  scar یکی از معضلات جراحی پلاستیک میباشد. اسکار هیپرتروفیک و کلوئید را شامل میشود. افتراق ایندو نسبتا اهمیت دارد زیرا درمان کلوئید بسیار سخت تر است و احتمال بهبودی با درمان اسکار هیپرتروفیک بیشتر میباشد.

کلوئید یکی از بیماریهایی ست که درمان استانداردی که باعث بهبودی کامل بشود ندارد. معمولا به بیماران چندین روش برای درمان پیشنهاد میکنیم و درضمن توضیح میدهیم که هیچ تضمینی برای بهبودی کامل آن وجود ندارد. سیلیکون شیت، تزریق تریامسینولون، لیزر، برداشتن جراحی، وحتی رادیوتراپی اقداماتی هست که برای آن انجام میشود. جراحی به تنهایی موجب عود آن با کلوئید معمولا وسیعتر خواهد شد. نکته ای که شما بایستی همواره بیاد داشته باشید این است که درصورت نیاز به انجام عمل جراحی درهر منطقه از بدنتان، به جراح درمورد ایجاد کلوئید یادآوری کنید زیرا احتمال ایجاد کلوئید در شما بیشتر از دیگر افراد میباشد.

mojii
      مشارکت کننده

سلام آقای دکتر

من ۵۵ ساله هستم و برای لیفت گردن و غبغب سوالی داشتم

شما عمل لیفت صورت و گردن با نخ رو توصیه می کنید یا جراحی لیفت گردن ؟

لطفا در مورد تفاوت این دو روش توضیح دهید

با تشکر

رضا حسامی
        تماشاگر

سلام

لیفت با نخ ماندگاری طولانی نداره ولیکن شما بسته به نوع مشکلتون میتونید از هایفو یا جراحی برای ماندگاری بیشتر استفاده کنید

mojii
      مشارکت کننده

یه سوال دیگه هم داشتم
      می خواستم بدونم لیپوساکشن گردن همون لیف گردن هست یا متفاوت است
      ممنون از پاسخگوییتون

رضا حسامی
        تماشاگر

ساکشن گردن یکی از روشهای جوانسازی گردن هست ولی در لیفت گردن ما علاوه بر ساکشن کارهای دیگه هم انجام میدهیم تا نتیجه مقبولتر باشه، ولی در برخی از بیماران برای جوانسازی ساکشن گردن و غبغب کفایت میکنه

mansooore
      مشارکت کننده

سلام خانمی ۴۳ ساله ازناحیه گلو تا بالای سینه در سن کودکی دچار سوختگی از طریق آب جوش شده و آثار سوختگی مانندجمع بودن پوست مشهود است .ایا امکان بهبودی وصاف شدن پوست میباشد

رضا حسامی
        تماشاگر

سلام

در اکثر سوختگیهای گردن، درصورت امکان از نظر تکنیکی، بهترین روش درمان استفاده از تیشواکسپندر جهت بدست آوردن پوست سالم کافی برای بازسازی بافت سوخته میباشد. جهت بررسی دقیقتر معاینه حضوری یا بررسیهای فتوگرافی بیمار ضروریست.

نمایش 9 پاسخ رشته ها
  • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.