دکتر بهرام اشراقى – فوق تخصص پلاستیک و ترمیمى چشم

دکتر بهرام اشراقى دوره پزشکى عمومى را در دانشگاه شهید بهشتى به اتمام رسانده است . سپس در سال ١٣٨٢ دوره چشم پزشکى را در دانشگاه تهران اغاز نمود .رتبه اول امتحان ارتقا دستیارى در سالهاى ٨٣ و ٨۴ جزو دستاوردهاى ایشان طى این دوره مى باشد.در سال ٨۶ به عنوان رتبه اول بورد تخصصى کشورى شناخته شد و این دستاورد از طرف وزیر بهداشت، جامعه جراحان ایران و انجمن چشم پزشکى مورد تقدیر قرار گرفت. از همان سال به عنوان عضو هیات علمى دانشگاه تهران ( بیمارستان فارابى، قطب علمى چشم پزشکى کشور) مشغول به کار شد.یک سال بعدوارد بخش فوق تخصصى پلاستیک و ترمیمى چشم شده که فعالیت در این بخش تا امروز ادامه یافته است. دکتر اشراقى در سال ۲۰۰۸ در امتحان بین المللی چشم پزشکى رتبه برتر را کسب کرده و به عنوان یکى از شش دانش اموخته برتر چشم پزشکى در سطح جهان شناخته شد. طى سالهاى ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ به عنوان رابط انجمن چشم پزشکى ایران و انجمن بین المللى چشم در اروپا فعالیت داشته اند.در سال ٩٢ به رتبه دانشیارى ارتقا پیدا کرده ودر سال ۲۰۱۳ جهت فرصت مطالعاتى عازم امریکا شده و در زمینه جراحیهاى پلاستیک و ترمیمى چشم در بیمارستان Bascom Palmer که طى ده سال اخیر به عنوان بیمارستان برتر چشم پزشکى امریکا شناخته شده است به فعالیت مشغول شد. طى همین دوره با تعدادى از جراحان پلاستیک برتر امریکا نیز در زمینه جراحیهای جوانسازى صورت همکارى داشته و سپس به ایران بازگشت.ایشان طى سالهاى فعالیت خود مقالات متعدد را به چاپ رسانیده و کتاب ایشان در زمینه تصویر بردارى حدقه به عنوان کتاب برتر جشنواره چشم پزشکى شمس شناخته شد. طى همین مدت سخنرانیهاى متعدد در سمینارهاى چشم پزشکى، در ارتباط با بیماریهاى پلک ، مجراى اشکى و حدقه داشته و اداره کننده برخى از جلسات جراحى پلاستیک و جوانسازى صورت بوده اند. ایشان به ارائه پوستر و مقاله در کنگره هاى بین المللى داخل و خارج کشور پرداخته و داور چندین مجله بین المللى چشم پزشکى مى باشند.

“رتبه اول امتحان ارتقا دستیارى در سالهاى ٨٣ و ٨۴ جزو دستاوردهاى ایشان طى این دوره مى باشد

نواحى اطراف چشم و ابرو نقشى اساسى در زیبایی صورت داشته و اغلب اولین ناحیه اى مى باشند که جلب توجه مى نمایند. روند پیرى صورت نیز ، در همین ناحیه با ایجاد چینهاى ریز پوستى اغاز مى گردد. با افزایش سن ،علاوه بر تغییر جنس پوست این ناحیه ، با ایجاد چینهاى پوستى، کاهش چربى گونه ها و درنهایت نزول بافت صورت مواجه مى شویم که عوامل ژنتیکى و محیطى مانند نور افتاب ، سیگار و تغذیه در ان دخیل هستند. بنابراین جهت جوانسازى صورت باید به طور همزمان به علل پیرى صورت توجه نمود و سعى در برطرف کردن ان نمود. روشهاى جوانسازى اطراف چشم شامل روشهاى غیر جراحى مانند تزریق بوتاکس ، ژل و چربى و روشهاى جوانسازى پوست مانند لیزر و RF و همچنین روشهاى جراحى مانند بلفاروپلاستى جهت پوست اضافه پلکها و پف زیر چشم، لیفت پیشانى و ابرو و لیفت گونه ها مى باشد.نکته مهم در جراحى اطراف چشم توجه خاص به وضعیت پمپ اشکى و پلکها مى باشد تا ضمن به دست اوردن نتیجه مناسب از عوارضى مانند خشکى چشم، اشکریزش و عدم بسته شدن پلکها که مى تواند منجر به زخم قرنیه شود جلوگیرى گردد. بنابراین لازم است جراحى ناحیه پلک، توسط متخصص اشنا به جزییات اناتومى و عملکردى این ناحیه انجام شود تا نتیجه مناسب با حداقل عارضه حاصل گردد. جراحى پلاستیک و ترمیمى چشم ، یک شاخه فوق تخصصى از جراحى چشم مى باشد که در رابطه با پیشانى ، ابرو ، پلکها ، مجراى اشکى ، حدقه و بافت میانى صورت فعالیت دارد. متخصص این رشته با درک و دانش کافى در رابطه با بیماریها و تسلط به عوارض چشمى حاصل از جراحى در این منطقه، قادر به رفع مشکلات این ناحیه از صورت مى باشد.دکتر بهرام اشراقى فوق تخصص پلاستیک و ترمیمى چشم و دانشیار دانشگاه تهران با دانش علمى و عملى و چاپ مقالات متعدد و کتاب در مورد بیماریهاى این ناحیه در زمینه بلفارپلاستى پلک فوقانى و تحتانى جهت پف الودگى پلکها ، لیفت پیشانى و ابرو،تزریق بوتاکس و ژل ،درمان افتادگى پلک، درمان انسدادمجراى اشکى شیرخواران و بالغین، بیمارى تیرویید چشمى، شکستگیهاى کاسه چشم و کارگزارى پروتزهاى چشمى در خدمت شما مى باشد.

 

زیبایی: درمان افتادگی پلک به علت عدم کارکرد خوب عضله پلک بالا، رفع چین و چروک پیشانی و دور چشم با لیفت یا تزریق ژل و بوتاکس از اقداماتی است که برای زیباسازی و جوانسازی صورت انجام می‌شود.
✔ لیزیک: جراحی لیزیک به منظور بهبود بینایی و با کمترین عارضه از کم تهاجمی‌ترین درمان‌ها به حساب می‌آید. در این عمل نیازی به بیهوشی نیست و به صورت سرپایی انجام می‌شود.
✔ حدقه: بیماری‌های حدقه چشم مانند وجود التهاب یا تومور در قسمت پشت چشم و در داخل حدقه چشم می‌تواند باعث بروز سردرد شود.نمونه قبل و بعد جراحی دکتر بهرام اشراقى

ارسال پیام به دکتر بهرام اشراقى

شماره تماس کلینیک دکتر بهرام اشراقى : ۰۹۱۳۸۳۸۷۳۲۴

اینستاگرام دکتر بهرام اشراقى : https://www.instagram.com/dr.b_eshraghi/

سایر بهترین پزشکان