عمل رینوپلاستی یا عمل زیبایی بینی رایج ترین عمل جراحی بسیاری از جراحان پلاستیک و زیبایی در کشور ما محسوب میشود. موارد زیاد این عمل و تجربه جراحان پلاستیک و تاثیر مناسب این عمل بر صورت ایرانیان و در نتیجه تمایل جوانان به انجام این عمل سبب گردیده است که در بعضی از متون تهران به درستی پایتخت رینوپلاستی جهان نامیده شود. در تکنیک های قدیمی تر عمل زیبایی بینی که غالبا به صورت بسته ( بدون برش زیر بینی وفقط با برش داخلی ) انجام میشد امکان تغییرات زیاد و تراش های ظریف به ویژه در ناحیه نوک بینی وجود نداشت ، در حالی که اکنون با ابداع روش باز و گرافتهای متعدد غضروفی عملا امکان تغییرات بسیار ظریف در تمام نقاط بینی فراهم شده است. از این گذشته، در سالیان پیش تصور میشد که هر چه بینی کوچکتر و فانتزی تر باشد زیباتر است و به همین دلیل تکنیکهای “رینوپلاستی کوچک کننده” یا “رینوپلاستی ریداکتیو” روش غالب این عمل در کشور ما بود که در انجام آن کلیه ملاحظات فیزیولوژیک و عملکردی فدای کوچک کردن بینی می شد. حتی در آن تکنیکهای قدیمی دریچه های تنفسی که از عناصر بسیار مهم بینی هستند نیز تخریب میگردیدند. به همین علت بسیاری از بیماران پس از عمل دچار تنگی نفس بویژه در هنگام فعالیت بدنی ناشی ازبسته شدن دریچه های تنفسی داخلی و/ یا خارجی می شدند. این امر خوشبختانه در روشهای جدید عمل بینی بسیار نادر است و غالبا پس از عمل کیفیت تنفسی بیمار بهتر از پیش میشود. در حال حاضر ، قضاوت در مورد زیبایی بینی بر اساس کوچکی آن انجام نمی پذیرد بلکه باید اندازه ها و زوایای بینی مطابق با معیارهای زیبایی شناختی و متناسب با صورت هر فرد باشد. حتی در بعضی موارد در بیمارانی که به روش های قدیمی عمل شده اند به کمک پیوند غضروف از تیغه بینی یا گوش یا دنده، بعضی قسمتهای بینی که بیش از حد برداشته یا تخریب شده اند بازسازی میشود تا مشکلات ظاهری و تنفسی بیمار بهبود یابد. من تمایلی به کاربرد مواد مصنوعی ( آلو پلاستیک )، غضروفهای غیر خودی ( از جسد یا از بیماران دیگر ) ، و یا غضروف و بافتهای حیوانی در عمل رینوپلاستی ندارم و همواره در عمل جراحی از بافت خود فرد استفاده می نمایم. نشان داده شده است که هیچیک از مواد مذکور کیفیت و ماندگاری بافت خود فرد را نخواهند داشت.

“عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران”

امکانات:

A unique hospital setting that guarantees safe and pleasant operations

Warming blanket & limb covers, IV fluid warmer, Intermittent Pneumatic Compression Devices, & RF cautery ensure patient safety.

Rhinoplasty and all Facial operations are performed under Zeiss magnification.

Dream Pulse CO2 Fractional Laser equipment.

Full set of Liposuction(SAL), laser lipolysis(LAL), fat harvest & fat injection.

Endoscopically performed operations significantly decrease patient morbidity.

State of the art full automatic Zeiss microscope for microsurgical operations.

Full set of Zimmer Air Dermatome and Graft Mesher to perform skin grafting.

Cranio-Maxillo-Facial operations with AO equipment.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
گلاره رضايي
گلاره رضايي
5 سال قبل

دراین دوره وانفسا با وجود کلی تغییرات در فرهنگ ودیدگاه هرفردی،در جایگاههای مختلف جامعه،رفتار ومنش حرفه ای وهنر وعلمی که در هم امیخته،باعث شده ایشان فردی خاص،موفق وبرگزیده باشند،ارزوی سلامتی وموفقیت از ایزد برای این انسان بزرگوارخواهانم،