دکتر پریسا مقدم

جراح و متخصص گوش و حلق و بینی
جراحی زیبایی پلاستیک (صورت و بینی و پلک )

رینوپلاستی
رینو پلاستی یک عمل جراحی زیبایی بینی است و معمولا توسط یک جراح گوش و حلق و بینی ، جراح فک و صورت و یا جراح پلاستیک انجام می شود .

در رینو پلاستی ایراد های مختلف بینی را می توان برطرف کرد ، برای مثال :

بزرگ بودن اندازه بینی
قوزدار بودن بینی
افتادگی نوک بینی یا کم بودن زاویه بینی ولب
پهن بودن بینی
بزرگ بودن سوراخ های بینی
جعبه ای شکل بودن نوک بینی
زیاد بودن فاصله نوک بینی تا صورت
دررفتگی تیغه بینی وغیرقرینه بودن بینی
دو شاخه بودن نوک بینی
دماغ زین اسبی متعاقب ضربه های قبلی ویا عمل جراحی انحراف تیغه بینی
دفورمیتی (بد شکلی )های بعدازعمل جراحی
دفورمیتی (بد شکلی ) های بعد از عمل جراحی

تفاوت رینو پلاستی سنتی و رینو پلاستی مدرن چیست ؟

در رینو پلاستی سنتی فقط کوچک شدن و ظاهر بینی مد نظر بود و به همین علت بینی از لحاظ کاربردی دچار مشکل می شد . در این نو ع جراحی ، قسمت زیادی از غضروف ها برداشته و استخوان ها به شدت خورد می شدند اما امروزه با پیشرفت علم پزشکی ،اعتقاد بر این است که غضروف ها را می توان با بخیه زدن و شکل دادن ، هم از لحاظ ظاهر و هم از لحاظ عملکردی بهبود داد . جراحی زیبایی بینی یا رینو پلاستی مدرن
عمل جراحی زیبایی بینی باز یا بسته ؟

در روش جراحی زیبایی بینی بسته ، جراح بدون ایجاد برش در بیرون بینی ، تغییراتی در درون بینی ایجاد می کند و این عمل بیشتر برای ایراد های جزئی کاربرد دارد اما در روش باز جراح در پوست بینی برش هایی ایجاد می کند بدین ترتیب حفره های بینی به دو قسمت تقسیم می شوند و بعد از آن پوست بینی به سمت بالا کشیده می شود تا دسترسی بیشتری به داخل بینی پیدا شود .

اما برای تشخیص اینکه کدام یک از انواع جراحی زیبایی بینی بهتر است باید گفت که آنچه حائز اهمیت است نتیجه نهایی جراحی است و فرآیند عمل جراحی خواه عمل جراحی باز و خواه عمل جراحی بسته تفاوت چندانی نخواهد داشت .

جلوگیری از عفونت سینوس ها در فصل سرما

از سرماخوردگی تا سینوزیت

سرماخوردگی، عفونت مجرای فوقانی تنفسی، بینی و گلو است که معمولا توسط ویروس ایجاد می‌شود. نشانه‌های سرماخوردگی شامل گرفتگی و آبریزش بینی، سردرد، خستگی، سرفه و تب خفیف هستند. این نشانه‌ها معمولا بعد از ظهور به اوج می‌رسند و سپس به تدریج ناپدید می‌شوند. هیچ درمانی برای سرماخوردگی ضروری نیست، اما بعضی درمان‌ها می‌توانند نشانه‌ها را تسکین دهند. برای مثال ضداحتقان‌ها آبریزش را کاهش می‌دهند و مجرای تنفسی را باز می‌کنند. مسکن‌ها باعث کاهش تب و سردرد می‌شوند.

داروی ضدسرفه هم می‌تواند کمک کننده باشد. سرماخوردگی معمولا از چند روز تا حدود یک هفته یا بیشتر طول می‌کشد، اما در بعضی افراد باعث تورم و عفونت سینوس‌ها می‌شود. اگر علائم آبریزش غلیظ زرد یا سبز از بینی، احساس فشار یا درد در اطراف صورت و چشم ها، سردرد (معمولا در ناحیه پیشانی)، انسداد بینی، خلط و تب و سرفه بیش از ۱۰ روز طول بکشد، ممکن است به سینوزیت مبتلا شده باشید. در این شرایط حتما باید به پزشک و ترجیحا متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنید.

تفاوت سردرد معمولی با سردرد ناشی از سینوزیت

بعضی سردرد‌ها به دنبال عوامل ثانویه مثل سینوزیت ایجاد می‌شوند. سردرد سینوزیت معمولا در فصل‌های زمستان، بهار یا پاییز تظاهر پیدا می‌کند. همچنین با سرماخوردگی تشدید می‌شود و اغلب با سنگینی سر، ترشحات پشت حلق و بینی و درد در ناحیه پیشانی و گونه‌ها همراه است. این نوع سردرد با درمان‌های تخلیه‌ای و اندوسکوپی توسط متخصصان گوش و حلق و بینی و مصرف آنتی بیوتیک بهبود پیدا می‌کند.

سینوزیت قابل پیشگیری است

مهم‌ترین راه پیشگیری از سینوزیت، پیشگیری از سرماخوردگی است. برای این منظور توصیه می‌شود قبل از غذاخوردن و خوابیدن و هنگامی که وارد خانه می‌شوید، گرو‌های خود را شستشو دهید. تنفس در هوای تمیز و سالم، دوری از دود سیگار و هوای آلوده و پرهیز از قرار گرفتن در مکان‌های پرازدحام نیز می‌تواند به پیشگیری از این عفونت کمک کند. استنشاق هوای مرطوب و مصرف مایعات گرم هم از تبدیل شدن سرماخوردگی به سینوزیت جلوگیری می‌کند. از آنجایی که قرار گرفتن در معرض سرمای شدید طی سرماخوردگی احتمال ایجاد سینوزیت را بالا می‌برد باید در این دوران هنگام رفتن به محیط بیرون جلوی بینی خود را بپوشانید تا از ورود هوای سرد به بینی جلوگیری کنید.

نمونه قبل و بعد جراحی دکتر پریسا مقدم

ارسال پیام به دکتر پریسا مقدم

شماره تماس کلینیک دکتر پریسا مقدم : ۰۴۱۳۵۵۵۰۴۶۶- ۰۹۱۴۲۳۰۳۹۳۰

اینستاگرام دکتر پریسا مقدم :

https://www.instagram.com/dr.parisa.moghaddam/